Motion Archive

מציג 1-10 מתוך 100 רשומות.

This House, as God, Regrets sending Jesus to Earth

For the purposes of this debate, the Christian bible is literally true.

FILLER MOTION - ROUND ONE

hükümet savunur ki puanlama sistemi iyidir.

puanlama sistemi, insanlara davranışlarına göre insanların size puan verdiği bir sistemdir. bu puanlar sosyal statünüzü belirler. aldığınız puanlar kredi çekmek ev almak vb. işlerde size referans olur.

hükümet çevre hareketleri olarak, tüketim alışkanlıklarına yönelik kampanyalar yerine daha az çocuk yapmaya yönelik kampanyalar yapmalıdır.

HİK feminist hareket kaşar, yollu, sürtük gibi kadın cinselliğine yönelik yargılar içeren kelimeleri benimsemelidir.

In times of pandemics, THW require all media coverage of the pandemic to be approved by a government agency

Hükümet stereotipik yaşam kültüründen pişmandır.

Stereotipik yaşam kültürü insanların hayat boyu yaptıkları seçimlere dair basmakalıp alışkanlıklarını ifade eder. Örneğin statü sahibi olmak, çalışkan olmak, popüler olmak, romantik bir ilişkiye sahip olmak, başarılı olmak, iyi bir sosyal çevreye sahip olmak vb.

THS nationalism (identification with one's own nation, feeling of kinship with others of that nation, and support of that nation's interests)

Hukumet İnanır Ki; Emre Aydın'nın eski sevgilisi sanatçının şarkı gelirlerinden telif payı alabilmelidir.

Emre, tutkulu bir aşk deneyimi yaşamış genç bir söz yazarıdır. Sevgilisiyle ayrılıktan sonra butun şarkılarını, eski sevgilisi için yazdığını açıkça ifade eder. Emre zamanla meşhur bir insan haline gelir ve eski sevgilisini dusunerek şarkı yazıp soylemeye devam eder...

HSK, suç, yargılamak isteyen devlet toprağında veya devlet vatandaşına karşı işlenmemiş olsa dahi yargı dokunulmazlığı olan kişiler o devlet tarafından yargılanabilmelidir.

Info 1: Yargı dokunulmazlığı, devlet başkanlıkları, başbakanlar ve dışişleri bakanlarının görev süreleri boyunca işledikleri iddia edilen hiçbir suçtan (savaş suçları dahil) ulusal ve uluslararası mahkemeler önünde yargılanamamasını ifade eden uluslararası hukuk kuralıdır. Info 2: Bir devletin herhangi bir kimseyi yargılaması için suçun devlet toprağında veya devletin vatandaşına karşı işlenmiş olması gerekmektedir. Evrensel yargı yetkisi bir devletin suç devlet toprağında veya devletin vatandaşına karşı işlenmemiş olsa bile kişinin o devlet tarafından yargılanabilmesini ifade eden uluslararası hukuk yaklaşımıdır.